Skutečnost, že je někdo vyvolený Bohem, se údajně někde projevuje velmi bolestivým způsobem. K takovým znamením patří stigmata, které připomínají Kristovy rány. V případě stigmatičky Marii Esperanzy Bianchinni však dochází i k dalším podivným jevům. Zakládají se tvrzení o jejích zázračných schopnostech na pravdě?
Z hrudi ženy trčí pupen. Postupně z něj před zraky užaslých přihlížejících vyroste celá růže. Ta se na prsou matky sedmi dětí stočí do tvaru Kristovy trnové koruny.
Tento podivuhodný jev proslavil Venezuelanku Marii Esperanzu Bianchinni (1928–2004) po celém světě. Dokonce ho několikrát zachytily i filmové kamery. Sama Bianchinni však při vypučení růže nesmírně trpěla. Prý to bolelo jako porod.
Skutečně ji touto schopností a mnoha dalšími zázraky obdařil Bůh? Nebo církev a věřící podvedla?
BYLA ZASLÍBENA BOHU?
Před obrazem Panny Marie klečí těhotná žena. „Matko Boží, dej, ať se mi narodí zdravé děvčátko. Pokud se tak stane, zaslíbím ji Bohu,“ slibuje prosebnice. Podle legendy tak byla Marie Esperanza předurčena k tomu stát se nástrojem Božím ještě v lůně své matky.
A to se údajně projevilo již v jejím dětství. V pěti letech děvčátku například hodí růži přes řeku Orinoko svatá Terezie Menší. Pak Marie Esperanza onemocní, když se uzdraví, projevují se u ní další mimořádné dary.
Má údajně dar uzdravování, vznáší se nad zemí, dokáže být na dvou místech zároveň a objevují se u ní stigmata, zejména v pátek. Nejvíce jsou patrná na Velký pátek, kdy si církev připomíná Kristovo ukřižování.
Kromě toho prý Venezuelanka prožívá také vize budoucnosti. Co údajně předpověděla?
ZJEVILA SE JÍ PANNA MARIE?
Ve svých předpovědích Marie Esperanza varuje před klonováním člověka, údajně předvídá útok na Světové obchodní centrum v New Yorku a upozorňuje na krizi na Blízkém východě, která může podle jejích slov přerůst ve třetí světovou válku.
Největší pozornost církevních představitelů ovšem vzbudí mariánské zjevení, které žena údajně zažije ve vesničce Betanie poblíž města Cua. Po ní spatří Pannu Marii v Betanii další desítky lidí.
Betanie se stane vyhledávaným poutním místem a autenticitu zdejších zjevení uzná i vedení katolické církve.
Mohla Marie Esperanza nějak zmanipulovat obyvatele Betanie i zdejšího biskupa, aby potvrdili její tvrzení, či skutečně ve venezuelské vesničce došlo k čemusi mimořádnému?