Mezi nejznámější záhady patří pozadí atentátu na amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho (1917 – 1963). Mnohé okolnosti tohoto zločinu naznačují, že Lee Harvey Oswald (1939 – 1969) zřejmě nebyl osamělým střelcem. Možná dokonce zastřelil JFK někdo jiný!
Když 22. listopadu 1963 umírá v dallaské nemocnici Parkland Memorial Hospital John F. Kennedy, zanechá za sebou nejenom nešťastnou manželku a milióny podobně šokovaných voličů. Po jeho skonu zůstává také mnoho mystérií a nejasností.
Mezi ně patří i temná postava jakéhosi člověka. Ten měl v době střelby na prezidenta stát v šestém patře budovy Texaského knižního velkoskladu (Texas School Book Depository – pozn. redakce). Tento muž je dokonce zachycen na dobovém snímku. O koho se jednalo?
Podle hypotézy, kterou ve své knize rozvinul americký lobbista a spisovatel Roger Jason Stone (*1952), byl tímto mužem skutečný Kennedyho vrah. Zákeřným zločincem neměl být nikdo jiný, než Malcolm „Mac“ Wallace (1921 – 1971). Proč právě on?
NECHAL ZMIZET DŮKAZY?
Podle Stonea svědčí pro Wallaceho jeho účast v několika dalších vraždách, za které však nikdy neskončil ve vězení. Stejně tak jeho úzké napojení na Kennedyho prezidentského nástupce Lyndona B. Johnsona (1908 – 1973).
Držel nad Wallacem Johnson ochrannou ruku a mazal stopy jeho zločinů? Pro Johnsona oficiálně Wallace pracoval jako tiskový sekretář, ale údajně také občas jako „dvorní“ nájemný vrah. Může na této odvážné teorii cosi být?
Kromě několika svědků, kteří muže opravdu spatřili 22. listopadu 1963 v Texaském knižním velkoskladu, tomu prý nasvědčuje také Wallaceho podezřelý otisk prstu.
Ten měl být nalezen nedaleko atentátníkova dočasného sídla opět ve zmíněném velkoskladu, ale později kamsi zmizel. Měl Kennedyho smrt na svědomí Wallace, střílející na Johnsonův příkaz?