U texaského městečka Wimberley se na dně Cypřišové řeky nachází fascinující přírodní úkaz – hluboká krasová studna, která láká odvážlivce ke skoku ze skály a potápěče k výzkumným ponorům.
Jákobova studna patří k nejnebezpečnějším místům planety. Na povrchu totiž vypadá jako klidný a neškodný vodní útvar s křišťálově čistou vodou. V jejích hlubinách však na potápěče číhají nástrahy.
Ponor do hlubin totiž vede přes několik jeskynních dutin, oddělených úzkými škvírami.
Ve druhé dutině, hluboké 24 metrů, se pak skrývá zrádný komín, který vypadá jako východ ze studny, ale ve skutečnosti představuje pro potápěče past. Jen málo lidí mělo také zatím odvahu pustit se do čtvrté štěrbiny, neboť to obnáší vtěsnat se do úzkého průlezu, který k ní vede.
I proto se této části studny říká Panenská jeskyně. Její dno je pak pokryto vrstvou jemného bahna, a tak stačí jeden chybný pohyb, a voda se zakalí tak, že není možné najít cestu zpět nahoru.
Podle pamětníků se ovšem nedalo ve studně potápět vždy.
Pod vodou se totiž kdysi nacházel pramen, ze kterého vytékalo až 640 litrů vody za sekundu. Území považovali za posvátné už Indiáni a první kolonizátoři, kteří sem dorazili kolem roku 1850, pak u studny zůstali stát v němém úžasu.
Nejvíce fascinující je ovšem teorie, že z této studny dala Samaritánka napít Ježíšovi (i když to zní šíleně, toto místo popisuje Bible). Dnes tu stojí ortodoxní klášter sv. Photiny.