Největší poušť Gobi v Mongolsku je zajímavá hned z několika důvodů. Ten nejzajímavější však je ten, že v ní údajně má žít zajímavý tvor připomínajícího červa, který dostal od zdejších obyvatel přezdívku „červ tlustého střeva“ či „červ smrti“. Může něco takového ale v dnešní době existovat?
Najít tohoto červa o délce až 3 metry není ale vůbec jednoduché. A nemůžeme se ničemu divit, když rozloha pouště Gobi, která se rozléhá přes Čínu i Mongolsko, má více jak milion kilometrů čtverečních!
Zalidnění této oblasti je také vysoké a čím dál více zdejších obyvatel má tvrdit, že tohoto červa viděli. A strach o svůj život neumějí ani popsat, protože vás může zabít hned několika způsoby.
Nejen že vás může pohltit skokem, kdy vás sní během vteřiny, ale může na vás plivat i kyselinu, a tím vás rozleptat a následně sníst, nebo vám dát i ránu elektrickým proudem a opět vás pozřít.
Jak moc je skutečný se můžeme jen dohadovat. Ale výpovědi tamních obyvatel jsou mnohokrát stejné napříč celou pouští. Právě červ smrti, pravým jménem v tamním jazyce Olgoi-khorkhoi.
Podle archeologického výsledku doktora Kevina Pageho se může jednat o Precambrianova červa, o kterém si už několik let myslel, že vyhynul na základě hluboko nalezených fosilií.
Ale možná se mýlil a červ se pouze dokázal přizpůsobit novým podmínkám v poušti, a tak přežít až do dnešní doby.
Žije tedy v největší světové poušti natolik dokonalý červ, který je postrachem všeho živého? Mohl dávný červ opravdu přežít, nebo o něm lidé pouze mluví, protože se bojí toho, že by ho skutečně báli? Jak se zdá, pravdu se ještě jen tak nedozvíme.