Ráj paranormálních vyšetřovatelů. Tak se po dlouhá léta přezdívalo belgickému zámku Miranda. Je to zajímavé už proto, že zámek za sebou neměl žádnou dlouhou minulost. Stačila druhá světová válka a nacisté se svými tajnostmi.
Historie Mirandy začala v druhé polovině 19. století. Komplikovaná stavba zámku probíhala od roku 1866 a definitivně skončila až v roce 1907. Šlechtický rod Liedekerke-De Beaufort se z ní však netěšil dlouho.
Během druhé světové války si zámek zabrali nacisté, kteří tam údajně prováděli i nejrůznější podivné experimenty a podle jedné legendy tam někde také uschovali část svých cenností.
Po válce se ze sídla stal sirotčinec, ve kterém prý několik dětí dokonce zemřelo. Může právě to stát za pověstí zámku jako jednoho z nejstrašidelnějších míst v Evropě? Od roku 1991 byla budova opuštěná a postupně chátrala.
Lovci záhad a milovníci opuštěných míst, kteří ji navštívili, tvrdí, že se v jejích útrobách proháněly stíny, z koutů byl slyšet dětský pláč nebo tvrdý mužský hlas, kterému nebylo rozumět. Možná i proto se majitelům nepodařilo ani za 25 let nemovitost prodat.
SMUTNÝ KONEC
Tím se pomalu dostáváme k tragickému osudu strašidelného zámku. Místo se postupně změnilo v oblíbenou destinaci lovců duchů, milovníků opuštěných areálů – tzv. urbexů a všemožných zájemců o nadpřirozeno či tajemnou atmosféru. To však nemohlo trvat věčně.
V říjnu roku 2017 se k chátrajícímu sídlu sjela těžká technika a vše co ze zámku zbylo, šlo definitivně k zemi. Znamená to ovšem definitivní konec této tajuplné lokality?
Mnozí lidé upozorňují, že s pádem kdysi překrásného sídla možná tajuplné historky neskončí.
Ačkoliv zatím není jasné, co se bude na místě, kde zámek stál, do budoucna nacházet, už dnes se na internetu čas od času objeví zpráva, že ona tajemná energie je tam stále přítomná.
Lze očekávat, že nadpřirozené jevy, které se měly v Mirandě odehrávat, ani v novém případném objektu jen tak nepřestanou?