Skupina vědců získává povolení otevřít hrobku polského krále. To se jim ale stane osudným. Z dvanáctičlenné skupiny přežijí jen dva a o hrobce se začne tvrdit, že je prokletá. Ve skutečnosti však zabíjelo něco jiného než nadpřirozené síly.
Polský král a litevský velkokníže Kazimír IV. Jagellonský (1427–1492) je po smrti uložen do hradní hrobky v krakovském sídle panovníků, kde nerušeně leží až do roku 1973. Tehdy se při příležitosti restaurátorských prací na hrobce skupině vědců podaří získat povolení k otevření hrobu a prozkoumání ostatků krále.
K zahájení prací si vědci překvapivě zvolí smolné datum, Kazimírův hrob je otevřen v pátek 13. dubna 1973, uvnitř se nachází zcela ztrouchnivělá dřevěná rakev a to, co zbylo z rozloženého Kazimírova těla.
Otevření hrobu je přítomno dvanáct vědců, čtyři z nich během příštích několika dnů náhle umírají. A o pár let později jsou naživu už jen dva. Ani ti však nevyvázli zcela bez újmy, oba totiž dlouhé roky od otevření hrobu trpí závažnými zdravotními problémy.
Staňte se naším Premium čtenářem a odemkněte si tento i tisíce dalších skvělých článků.
Navíc od nás obdržíte i celou řadu hodnotných bonusů!
Zprávu ve tvaru "CTU CLANEK" odešlete na číslo 903 33 20.