Ačkoliv žádné důkazy ještě v rukou nemáme, v moderní době už mnoho vědců i laiků vyslovilo přesvědčení, že ve vesmíru nejsme sami a že někde se nachází život mnohem inteligentnější než ten náš. Pokud to tak je, pravděpodobně už by nás touhle dobou zachytil a sledoval.
Kde by v tom případě měl jednu z nejvhodnějších základen, abychom o něm s naší současnou technologií nevěděli? Pravděpodobně v Kuiperově pásu. A několik zpráv NASA z posledních let naznačuje, že už nás odtamtud mimozemšťané pozorovat mohli.
AŽ 70 TISÍC OBJEKTŮ
Kuiperův pás se říká oblasti za planetou Neptun, kde končí Sluneční soustava. Nachází se v něm mnoho planetek a asteroidů, které stále obíhají kolem Slunce, ale ve větší průměrné vzdálenosti než Neptun.
Od roku 1992, kdy byl objeven, vzrostl vědě známý počet objektů v Kuiperově pásu na více než tisíc. Vědci přitom odhadují, že počet objektů větších než 100 kilometrů může být až 70 tisíc.
Původně se také předpokládalo, že z Kuiperova pásu přilétají krátkooběžné komety, jako je nejznámější Halleyova kometa, ale ty pravděpodobně pocházejí z ještě vzdálenějšího prostoru.
Dnešní věda předpokládá, že tělesa v Kuiperově pásu až na výjimky nevstupují do hranic vymezených oběžnou dráhou Neptunu.
MŮŽE SE TAM SCHOVAT KOSMICKÁ LOĎ?
Vědci předpokládají, že z Kuiperova pásu dodnes známe méně než dvě procenta. Nabízí se tedy otázka, jestli se v Kuiperově pásu nemůže schovat něco, o čem nemáme tušení, a co nepochází z mezihvězdného prostoru. Jinými slovy – mimozemská kosmická loď.
Pokud už nás nějaká mimozemská civilizace objevila, Kuiperův pás by pro ni s její pravděpodobně mnohem vyspělejší technologií byla základna přímo ideální.
A pak jsou tu pozorování NASA z let 2011 a 2015. Podle zpráv, které byly zpřístupněny veřejnosti a převzaty médii, zachytili v té době vědci několik objektů s podivně nestálou dráhou.
Jde opravdu o kosmické lodě nám neznámé civilizace, která nás prozatím jen pozoruje? A pokud ano, kdy přijde den, kdy se dočkáme setkání?