Americký tajný úřad má tisíce agentů. Někteří působí vně země, největší procento pracuje přímo ve Spojených státech. Jediný z amerických vyzvědačů je však 11. září 2001 v budově WTC..
Paradoxně se zde účastní konference o zabezpečení budov před možnými útoky. Oním „vyvoleným“ je agent FBI (americký Federální úřad vyšetřování) John P. O’Neill. V tu chvíli ještě netuší, že se jeho špionská kariéra blíží k tragickému vyvrcholení…
Bezpečnostní agent John O’Neill (1952–2001) je expertem na terorismus a vyhledává možné důkazy proti Usámovi bin Ládinovi (1957–2011). Během své praxe ale místo důkazů proti teroristickému esu nachází škraloupy naopak u vlastního zaměstnavatele.
Jak prozrazuje francouzský novinář Guillaume Dasquié (*1966): „Podle něj vedly všechny stopy do Saúdské Arábie. Hovořil také o neschopnosti americké diplomacie dosáhnout u saúdskoarabského krále Fahda čehokoliv, co by přispělo k porážce terorismu. Důvod?
Jediný, ropa. Černé zlato je největší překážkou v boji proti terorismu, protože americká vláda si to nechce rozházet u svých saudskoarabských přátel.“
Odhalil snad O’Neill nepříjemnou a přísně utajovanou pravdu o amerických zájmech? Všechny tyto informace se pochopitelně dostávají k jeho nadřízeným a ty zřejmě začínají vypouštět démona pomsty proti nebývale otevřenému agentovi.
Myslí jen na sebe?
Ani sám O’Neill však pravděpodobně není úplným andílkem. Jak tvrdí bývalý agent CIA Michael F. Scheuer (*1952), O’Neill vyhledává v boji proti terorismu především své vlastní zájmy.
„Jednou mi řekl, že on byl rozhodně proti operaci dopadení bin Ládina a jeho přesunutí do třetí země k procesu. Když jsem se zeptal proč, odpověděl:
,Proč by měla FBI dopadnout bin Ládina, pokud z toho nebude mít kancelář a on osobně kredit mezi Američany za jeho zatčení a následné odsouzení?‘“ Mohl být kolegům trnem v oku i pro toto své rozporuplné tvrzení?
Proč zemřel?
Mnoho nepřímých důkazů hovoří o tom, že atentáty na New York a další města, z 11. září roku 2001, zorganizovali sami vládní špičky USA. Pokud bychom připustili tuto verzi, musíme vzít v potaz i možnost záměrné likvidace nepohodlného agenta O’Neilla, který se účastní protiteroristické konference právě v zasažených budovách.
Co když jeho smrt nebyla „nešťastnou náhodou“, nýbrž dobře naplánovanou akcí? Tomu by nahrával i fakt jeho otevřeného boje s FBI! Ten odtajňuje Andreas von Rétyi: „Do června 2001 byl (O’Neill) náměstkem ředitele newyorské FBI, poté však ze služby odešel.
Prý na protest proti Bushovým omezujícím zásahům do vyšetřování teroristických aktivit.“ Může to souviset s jeho smrtí? V osudný den prý O’Neill údajně budovu nejprve opouští, aby zalarmoval kolegy. Následně se však do ní vrací, aby pomohl evakuovat raněné.
Sám poté v jejích útrobách umírá. Možná plánovaně, možná dílem krutého osudu. Byl ve skutečnosti elitní agent odstraněn, nebo prostě zahynul náhodou? A pomohl by jeho případ poodhalit zamotanou záhadu okolo 11. září?