Francouzská revoluce začala v roce 1789 proměňovat svět a rozdělení společnosti podle původu se drolilo a otřásalo v základech. Součástí revolučních změn bylo ovšem i velké množství krutostí a poprav.
Není tak divu, že tato epocha měla dát vzniknout i značnému množství paranormálních entit, které jen obtížně hledají věčný mír a pokoj.
V průběhu revoluce bylo popraveno obrovské množství lidí. Navíc se objevuje i popravčí stroj – gilotina, který do exekucí vnáší neosobní prvek. O to barvitější jsou popisy duchů popravených, kteří se stále vracejí na jejich oblíbená místa.
Písemná komunikace se záhrobím
Než se budeme věnovat slavné, ba královské dvojici duchů, zmiňme se o mysteriózním „duchařském“ příběhu, který byl zmíněn již v roce 1795. Mělo se jednat o anonymně vyšlou brožuru, která obsahovala podivnou korespondenci dvou přátel.
Co je na těchto dopisech enigmatické? Zejména skutečnost, že se jedná o korespondenci živého s mrtvým. Jeden muž věznění během revoluce přežil, druhý však neunikl stětí hlavy gilotinou.
Jejich korespondence, pokud je tedy brožura autentická, obsahuje příklad písemné komunikace našeho světa se záhrobím. Navzdory okolnostem se má jednat o poměrně živou a vtipnou konverzaci.
Přízraky krále a královny
Typickým místem, kde není o duchy nouze, je královský palác ve Versailles nedaleko Paříže. Kdo myslíte, že byl viděn, jak bloudí dlouhými chodbami tohoto honosného sídla? Ano, byli to duchové krále Ludvíka XVI. a jeho manželky Marie Antoinetty.
Jejich životy ukončilo ostří popravčího stroje. Přesto měli být oba dva viděni opakovaně ve Versailles. Ne snad úplně často, protože palác má 2300 pokojů a 67 schodišť. Samozřejmě, v takovém labyrintu se snadno ztratí i duch, co se v místě jinak dobře vyzná.
Čím je duch Ludvíka XVI. pozoruhodný? V jednom případě zaznamenal očitý svědek pokus této aristokratické paranormální entity o komunikaci v archaické formě francouzštiny, čímž byla zvýšena i jistá autenticita tohoto pozorování.