Říká se jí Palmariánská církev. Podle názoru odborníků jde však spíše o ultrakatolickou sektu. Církev má ovšem pestrý a dlouhý seznam světců. Jde například o oběti španělské občanské války z řad kněží a jeptišek.
V seznamu ovšem nechybí ani španělský diktátor Francisco Franco. Kdo „caudilla“ uvedl na nebesa? Vzdoropapež!
Situace, kdy v katolické církvi existovali dva papežové, opravdu v minulosti nastala. Takové období se nazývá papežské schizma. Papež, který není znáván jako právoplatný, je pak označen jako vzdoropapež.
Nejznámější papežské schizma nastalo na konci 14. a začátkem 15. století. V čele katolické církve tehdy stála dokonce trojice papežů.

Od zjevení k prorokovi
V roce 1968 se však začal psát jiný podivný příběh. Ve španělském městě Palmar de Troya došlo k údajnému zjevení Panny Marie. Z této lokality slunné Andalusie se brzy stalo oblíbené poutní místo. Zamířil sem i jistý Clemente Domínguez y Gómez (1946-2005).
Bývalému úředníkovi zde začal nový život. Brzy byl známý prožíváním náboženských extází, pilný byl i v oblasti různých proroctví. Ta nešetřila ani tehdejšího papeže Pavla VI. Co bylo dál?

Kolem neúnavného proroka se po nějakém čase vytvořil samostatný katolický řád. V roce 1978 v Římě umírá papež Pavel VI. Clemente neváhal a prohlásil se novým papežem – Řehořem XVII. Vzniká Palmariánská katolická církev. Co si o ní asi myslí ve Vatikánu, netřeba obšírněji rozvíjet, co říkáte?!
Petr III. versus Lev XIV.
Celá záležitost možná vypadala bizarně, ale k záhadnému vzdoropapeži a nové církvi se hlásí tisíce lidí v různých zemích světa. Nic nezměnily ani různé skandály a temné spekulace.
I v současnosti je tato církev aktivní, byť stále více prosakují informace o tom, že jde spíše o podivnou a na finanční profit orientovanou sektu.

Jejím současným vzdoropapežem je Petr III. Co na svého soka z Andalusie asi říká čerstvě zvolený Lev XIV.? To zůstává zatím tajemstvím. Nám musí stačit vyčítavý povzdech faráře Otíka ze známé filmové trilogie Slunce, seno… Panenko Maria Podsrpenská, vidíš to?!