Zakázaná archeologie. Tak se říká archeologickým nálezům, které neodpovídají tomu, co víme o lidské historii. Prapodivné kameny Dropa patří mezi takové nálezy. Mohou být důkazem, že toho o dávné minulosti víme méně, než si myslíme?
Píše se rok 1938 a v západní Číně začíná průzkum unikátní soustavy jeskyní. Unikátní proto, že byly podle badatelů prokazatelně obývány nějakou prastarou kulturou.
Vlhké stěny jsou zdobené kresbami lidí s protáhlými hlavami či přesně zaznamenanými nebeskými tělesy. „Zřetelně jsme zde rozeznali Slunce, Měsíc a devět planet naší sluneční soustavy, které byly vyryty do stěny skály.
Mezi nimi byly body velikosti hrášku, které pravděpodobně znázorňovaly jejich spojení se Zemí,“ uvádí čínský archeolog Chu Pu Tei, který měl výzkum vést.
To nejpodivnější se však nachází na dně jeskyní – kostry asi metr vysokých humanoidů a také podivné kamenné disky zapuštěné v zemi. Je celá tato lokalita včetně kamenů Dropa, jak jsou disky nazvány, důkazem o existenci mimozemšťanů?
PŘÍBĚH BEZ KONCE
Všechny nálezy putují do laboratoří, kde dochází k jejich zkoumání. Postupně je prý z jeskyní vyvezeno přes 700 disků.
Ty při bližším pohledu údajně připomínají gramofonové desky – jsou totiž pokryté jemnou spirálovitou drážkou, což jsou ve skutečnosti vyryté hieroglyfické znaky.
Jejich luštění je dlouhou dobu marné, až v roce 1962 oznamuje čínský profesor Tsum Um Nui z Pekingské akademie pro starověká studia, že se mu podařilo znaky přeložit.
Podle nich vypráví disky příběh o zřícení kosmické lodi před dvanácti tisíci lety a o mimozemské rase zvané Dropové. A i když na základě toho dnes mnoho lidí věří, že jde o důkaz dávné mimozemské přítomnosti na naší planetě, řada vědců nadšení mírní.
K celému příběhu totiž neexistují žádné důkazy. Nikdo netuší, kde by mohly být ony kamenné disky a další důkazy z jeskyní. Je tedy vše jen výmysl? Nebo všechny stopy po nálezu zahladila čínská vláda?
Filip Appl