Most Flat Bridge na Jamajce je notoricky známý tím, že z něj už nejedno auto sjelo do řeky. Dokonce přitom umírají lidé. Laik by řekl, že to je proto, že na mostě chybí bezpečnostní zábradlí. Místní ale věří, že za nehody můžou mořské panny!
A pokud zrovna na mostě, kudy vede silnice A1, spojující hlavní město Kingston se severním pobřežím, nestraší mořské panny, můžou tudy bloumat duše otroků, kteří zahynuli při stavbě mostu Flat Bridge. Není totiž žádným tajemstvím, že historie této stavby se psala krví.
Straší tu mořské panny i duchové
Evropští kolonisté tu staví první most někdy kolem roku 1770. Protože je ale práce nebezpečná, tak přimějí majitele okolních plantáží, aby jim na stavbu poslali své černošské otroky – málokdo z nich se však vrátí živý.
A dnes tu straší jejich přízraky.
A pokud jde o ty mořské panny, místní věří, že jich pod hladinou rejdí hned několik. Pokud se snad nějaký troufalec, co ho omrzel život, pokusí jednu z nich chytit, prý z toho vážně onemocní nebo dokonce zemře. To platí i pro ryby.
„Ryby v jejích vodách jsou její děti a neměly by se chytat, protože následkem takového činu bude utrpení,“ míní místní potápěč.
Zlatý hřeben
Místní mořské panny přitom nejsou jen záškodníci. „Podle legendy, když svítí měsíc, může se někomu poštěstit jednu zahlédnout, jak sedí na kameni a rozčesává si vlasy zlatým hřebenem,“ vypráví místní.
Pokud náhodný svědek stvoření vyplaší, mořská panna rychle skočí do vody a uplave.
Možná tu ale zapomene svůj zlatý hřeben a pokud ho někdo najde, mořská panna mu vleze, nebo spíš vpluje do snu a výměnou za zlatý hřeben mu ukáže místo, kde kdysi piráti zapomněli uloupený poklad.
Ovšem most Flat Bridge pomoc mořských panen nepotřebuje – protože je úzký tak akorát na jedno auto a není na něm žádné zábradlí, jízda přes něj se může hravě zvrhnout i bez pomoci paranormálních jevů.