Ačkoliv nejznámějším místem, kde se ztrácejí lidé, letadla i lodě, je bezesporu bermudský trojúhelník, nejsevernější výspa americké pevniny, Aljaška, má také své tajuplné místo.
V oblasti mezi městy Barrow, Anchorage a Juneau, která pokrývá celý Aljašský poloostrov, nápadně často mizí turisté i místní.
Oblast začala přitahovat pozornost veřejnosti v říjnu 1972, kdy malé soukromé letadlo s americkým senátorem Halem Boggsem, aljašským kongresmanem Nickem Begichem, jeho asistentem Russellem Brownem a jejich pilotem Donem Jonzem zmizelo během letu z Anchorage do Juneau.
Více než měsíc propátrávala skoro stovka letadel a desítky člunů oblast o rozloze více než 50 tisíc kilometrů čtverečních, ale po letadle ani jeho posádce se nikdy nenašla jediná stopa.
V OBLASTI ZMIZELY UŽ TISÍCOVKY LIDÍ
Od té doby se v oblasti zřítilo více letadel a turisté i místní se často zdánlivě vypařili do vzduchu. Od roku 1988 zmizelo v oblasti více než 16 tisíc lidí.
Ačkoliv na Aljašce se každý rok ztratí mezi pěti sty a dvěma tisíci lidmi, více než polovina z nich zmizí právě v oblasti Aljašského trojúhelníku. Často se po nich nenajde vůbec žádná stopa.
DRSNÁ PŘÍRODA, MIMOZEMŠŤANÉ, ČASOPROSTOROVÉ TRHLINY, NEBO NĚCO JINÉHO?
Co za těmito záhadnými zmizeními stojí? Podobně jako v případě bermudského trojúhelníku se hovoří o všemožných příčinách, od špatného počasí po mimozemšťany.
Podle pověstí domorodých obyvatel v oblasti řádí démon Kushtaka, který často mění podobu a zabíjí každého, na koho narazí. Často se zmiňují také energetická pole, která údajně neopatrného člověka nasají a přemístí v čase i prostoru. Co z toho je pravda?
Může za zmizení tisícovek lidí opravdu jen drsná aljašská příroda, nebo je za tím něco nadpřirozeného?