Sníh v nejvyšších polohách českých hor stále ještě láká k provozování zimních sportů. Zdá se však, že sjezdové tratě v Krkonoších mají však i svoji tajnou tvář.
Nechce se ani věřit, že by snad 1. dubna 2023 mohlo cosi naznačovat, že v Krkonoších bují tajný starověký kult maloasijské bohyně Kybelé! Záhadné symboly ovšem naznačují, že by zde některé prudérní návštěvníky mohl čekat pořádný šok!
Kult bohyně Kybelé byl zaveden již v archaických časech antické civilizace. Kybelé byla původem maloasijská bohyně stojící v božském pantheonu hodně vysoko – byla Velkou matkou bohů. Na její kult byly navázány výstřední obřady spojené i se sexuálními orgiemi.
Posvátný strom u sjezdovky
Pokud bychom chtěli hledat v Krkonoších příznivce bohyně Kybelé, samozřejmě nesmíme očekávat, že nalezneme na území Krkonošského národního parku nějaký klasický chrám antického střihu.
Prezentovaná symbolika, kterou jsme objevili v nejmenovaném lyžařském středisku, však byla velmi explicitní. Především se jedná o strom zdobený mnoha kusy spodního prádla. Je v těsné blízkosti sjezdovky.
V mnohém připomíná obětní olivovníky pěstované ve Středomoří v posvátných hájích zřizovaných na počest bohyně Kybelé. Účastníci orgií na ně v posvátné extázi věšeli svoje potrhané tuniky.
Nyní se podobný strom objevuje i v Krkonoších, byť se pochopitelně nejedná o olivovník. Ten by v krkonošském povětří příliš neprospíval. Rovněž potrhané tuniky byly nahrazeny moderními kousky spodního prádla.
Stezka černých chodců
Spolu s podivným stromem údajné krkonošské odnože výstředního kultu bohyně Kybelé, se dostávají na povrch informace i o takzvané stezce černých chodců.
Jako černí chodci mají být titulování zasvěcení, kteří na tajná krkonošská shromáždění putují z mnoha oblastí naší domoviny. Stezky černých chodců mají i svoje speciální označení. Kolik lidí po těchto tajných stezkách za temných nocí putuje? Statistiky zatím chybí.
Shromažďování dat komplikuje co chvíli sníh, mráz nebo naopak prudká obleva. Všímavý návštěvník rovněž nepřehlédne nezvyklé skulptury, které se začínají prosazovat na úkor tradičních dřevěných Krakonošů. Krkonoše mají svoji neznámou a mystickou tvář.
V kalendáři je právě 1. duben 2023. To je ten nejlepší okamžik, kdy můžeme na možnou existenci tajného kultu bohyně Kybelé v Krkonoších upozornit.
„ O tempora, O mores – Ach ty časy, Ach ty mravy“, povzdechl si kdysi státník Cicero. Jak ten by se asi divil, pokud by si jel do Krkonoš 1. dubna zalyžovat?!