Narodil se v malé vesnici v Pandžábu do rodiny sikhů a byl veden k jejich náboženství. Následně je ale svou matkou odeslán do křesťanské školy, aby se tu učil anglicky, a když jeho matka zemřela, vinil z toho právě křesťanství.
Pokusil se o sebevraždu, přičemž se mu zjevil Bůh a Ježíš a jeho život se otočil o 180 stupňů.
Sundar Singh (1889 – asi 1929), indický prorok zapálený pro křesťanskou víru, je v mnoha státech napříč světem považován za svatého. Svůj život věnuje misijní činnosti a pouť končí zřejmě kdesi v Himalájích během svého pobytu v Tibetu.
Křesťanství a misionáře nejprve od srdce nenávidí a viní je ze smrti své matky. Když se v zoufalství pokusí spáchat sebevraždu, zjeví se mu prý Ježíš a jeho duši ukáže mu pravdu.
TVRDÁ ZKOUŠKA PRO LIDSTVO
Také Singh prorokuje obyvatelstvu planety Země blížící se zkázu. „Během těch časů velkých změn téměř čtvrtina lidstva zahyne ihned a z těch zbývajících čtvrtina zemře při druhém testu,“ předpovídá prorok.
„Zbytek, od novorozenců po nejzatvrzelejšího tyrana, který chodí po zemském povrchu, věnuje své tělo a duši bohu.“ Po záhadných globálních změnách a strašné válce zůstanou na zemi jen tři skupiny lidí. Mrtví, ranění a ti, co přežili.
NOVÉ CENTRUM KŘESŤANSTVÍ
Novým Jeruzalémem se po této velké katastrofě má stát Bukurešť. Toto město potká mnoho změn, bude kompletně přestavěno a pak se k němu obrátí zraky všech přeživších. Bukurešť se stane novým centrem křesťanství pro svůj příkladný přístup k víře.
Nepřátelé této země budou klečet u hranic a vyznávat její misi. Tyto předpovědi vyslovuje po návštěvě Rumunska v roce 1922. Uchvátila ho země natolik, že do ní vsadil dějství svých fantazií, nebo se mu skutečně zjevila budoucnost?