Země Východní Afriky a Jihovýchodní Asie se v současnosti potýkají s velkým množstvím kobylek, které tamním farmářům ničí úrodu.
I přes velké ztráty, které kobylky působí, se toto pustošení nemůže rovnat tomu, jaké kobylky způsobily v sedmdesátých letech devatenáctého století v okolí Skalnatých hor.
Dodnes zůstává záhadou, kde přesně se tak enormní množství kobylek, které v tu dobu americké farmáře trápilo, vzalo. Právě v té době bylo pozorováno největší hejno těchto tvorů vůbec.
Jeho součástí mělo být několik miliard kobylek, které se držely pospolu na území velkém neuvěřitelných dvaapadesát hektarů. Mnoho lidí se v té době domnívalo, že kobylky jsou biblickým trestem, který na ně seslal bůh.
OKŘÍDLENÍ JEDLÍCI
Žravé kobylky v těchto letech nezničily jen úrodu, ale v podstatě vše organické. Oblečení okusovaly přímo ze zad lidí, kteří ho nosili.
Jejich nevysvětlitelný masivní útok zmrazil část americké ekonomiky a velmi vážně ohrozil živobytí stovek farmářů a zemědělců.
Když se masivní hejna kobylek blížila, vypadalo to prý jako soumrak, nebo jako sněhová bouře. Bouře, která dokázala za tři hodiny spořádat patnáct akrů kukuřičného pole. A ačkoliv se ostatní farmáři snažili rychle ukrýt veškerou úrodu, byla jejich snaha marná.
Jako účinné se zprvu zdálo být udržování ohňů kolem polí. Plameny a kouř měly kobylky odradit. Ukázalo se ale, že je jich tolik, že ani tato strategie nepomáhá zmírnit ztráty na úrodě.
SMRT HLADEM
Podle výpovědí mnoha místních, které zachytil tehdejší tisk, to vypadalo, jako kdyby kobylky chtěli zničit celý lidský svět. Houfovaly se u domů a narážely do oken, nebo zcela zakryly jedoucí vlaky.
Zemědělci vymýšlely stále zoufalejší způsoby, jak se těchto pekelných žroutů zbavit, žádný z nich ale nezabíral. Oblak kobylek nad Skalnatými horami si nakonec vyžádal několik desítek obětí, které jednoduše neměly, kde si obstarat jídlo a vyhladověli.
A pak najednou kobylky zmizely. A stejně jako když se objevily, nikdo nevěděl přesně proč se tak stalo.